iMac Pro, M1 Pro/Max, 27 inç mini LED ekran ve daha fazlasıyla 2022'de geliyor

iMac Pro, M1 Pro/Max, 27 inç mini LED ekran ve daha fazlasıyla 2022'de geliyor
Photo by Amy Hirschi / Unsplash

Apple, bir dizi yenilikle birlikte MacBook Pro serisini yeni tanıttı. Yeni dizüstü bilgisayarlar yalnızca yeni bir tasarım değil, aynı zamanda yeni Apple M1 Pro ve M1 Max işlemciler sayesinde yeni bir performans getiriyor. Artık şirketin donanım planlarını 2021 yılında tamamlamış olacağını söyleyebiliriz. Şimdi şirket gelecek yılın ürünlerine odaklanıyor. Yeni söylentilere göre şirket şimdiden "iMac Pro" olarak adlandırılacak yeni bir iMac serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

MacRumors üzerinden sızdıran Dylantkt'a göre, cihaz aynı Apple M1 Pro ve M1 Max yongalarıyla donatılacak. Bu yongalar yeni MacBook Pro'larla birlikte tanıtıldı ve gelecek yılın iMac serisinde de bulunacak. İlginç bir şekilde, sızıntı yapan kişi ayrıca bir "ek yapılandırma" da gösteriyor. Belki de cihazla birlikte yeni bir yonga seti varyantı tanıtılacaktır. Bir Apple M2'nin çalışmalarda olduğu ve MacBook Air ile birlikte geleceği söylentileri dikkat çekiyor. Ancak M1 Max veya M1 Pro'dan daha güçlü olmayacak.

Apple iMac Pro adının hakkını veriyor

Apple, yaklaşmakta olan iMac'i bu yılın başlarında piyasaya sürülen 24 inç iMac'ten ayırmak için "Pro" adlı yeni cihazı tanıtacak. Apple, bu bilgisayarın Pro durumundan emindir ve bu nedenle dahili olarak onu iMac Pro olarak adlandırır. Sızıntı yapan kişi, dizüstü bilgisayarın ProMotion teknolojisine sahip 27 inç mini LED ekranla geleceğini iddia ediyor. Söylentiye göre daha büyük ekranlı yeni nesil iMac ile birlikte gönderilecek. 24 inç iMac'in aksine, "iMac Pro" koyu kenarlıklara sahip olacak ve kenarlıkların boyutu küçültülebilir.

Tasarım açısından, 24 inç iMac ve Pro Display XDR'ye benzer olacak. Bu hafta bir Apple yöneticisi Face ID'nin MacBook'lar gibi cihazlar için pratik olmadığını söyledi.

iMac'in temel modeli 16 GB RAM ve 512 GB SSD depolama ile donatılacak. Tüm modellerde MacBook Pro'ya benzer bir HDMI bağlantı noktası, bir SD kart yuvası ve birden fazla USB-C / Thunderbolt bağlantı noktası ile donatılacak. Apple, güç adaptörüne bir ethernet bağlantı noktası da ekleyebilir.

Kaynak: Twitter