Trump, 2022'nin başlarında kendi sosyal medya platformunu başlatmayı planlıyor

Eski Başkan Donald Trump, 2022'de kendi sosyal medya portalını açacağını resmen duyurdu.

Trump, 2022'nin başlarında kendi sosyal medya platformunu başlatmayı planlıyor

Eski Başkan Donald Trump, danışmanının Fox News'e planlarını söylemesinden sadece aylar sonra, 2022'de kendi sosyal medya portalını açacağını resmen duyurdu. Buna Truth Social diyor ve platform, kampının "Amerika'daki karşıt sesleri susturmak için tek taraflı güçlerini kullanan Silikon Vadisi'nin büyük teknoloji şirketleriyle savaşma" çabalarının bir parçası gibi görünüyor.

Trump'ın destekçilerinden bazıları, sosyal ağların muhafazakar seslere karşı önyargılı olduğuna inanıyor - 2018'de bir grup, Twitter, Facebook ve Google'ı, antitröst yasalarını çiğnemek ve muhafazakar görüşleri bastırmak için komplo kurarak Birinci Değişiklik haklarını ihlal etmekle suçladı. Dosya birkaç kez mahkemeye düştü. Bu yılın başlarında yayınlanan bir New York Üniversitesi araştırmasına göre, dünyanın en popüler sosyal ağlarında muhafazakar bir önyargı olduğuna dair bir kanıt yok. ABD başkanlık seçimlerine giden aylarda, Biden'ın içeriği yerine Trump içeriğini tercih eden bir Instagram hatası bile vardı.

Bununla birlikte, Facebook ve Twitter'ın ABD Capitol'deki 6 Ocak isyanının ardından Trump'ı platformlarından yasakladığı doğru. O sırada Twitter, tweetlerinin yönergelerini ihlal ettiğini keşfetti. Web sitesine göre, tweetleri (bir arşivde görebileceğiniz) “ülkedeki daha geniş olaylar bağlamında ve Başkan'ın açıklamalarının şiddete teşvik de dahil olmak üzere çeşitli izleyiciler tarafından eyleme dönüştürülebileceği şekilde okunmalıdır. . "

Bu ayın başlarında Trump, yasağın İlk Değişiklik haklarını ihlal ettiğini iddia ederek Twitter hesabını geri çekmek için dava açtı. Aslında, web sitesi yasağı, GERÇEK Sosyal duyurusunda özellikle belirtilmiştir. Bir açıklamada, "Taliban'ın Twitter'da büyük bir varlığı olduğu, ancak en sevdiğiniz Amerikan başkanının susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz" dedi.

TRUTH Social, Kasım ayında davetli konuklar için bir beta başlatacak. Trump ve ekibi, 2022'nin ilk çeyreğinde ülke çapında bir sunum bekliyor.

Betaya kaydolmak istiyorsanız, bağlantıyı takip edin.

Kaynak: engadget