Togg ve Ava Labs, CES 2022'de stratejik ortaklığını duyurdu

Togg ve Ava Labs, akıllı sözleşmelere dayalı güvenli mobilite hizmetlerini ortaklaşa geliştirmeyi ve kullanıma sunmayı planlıyor.

Mehmet Gürcan Karakas, Togg CEO
Mehmet Gürcan Karakas, Togg CEO

Las Vegas'taki CES 2022'de duyurulan işbirliği ile ortaklar, akıllı, otonom mobilitede yeni bir çığır açmak istiyor.


Togg, “bir arabadan daha fazlasını” yaratmak için mobilitenin ve akıllı cihazların işlevselliğinin genişletileceği USECASE mobilite girişiminin bir parçası olarak, bir yıldan fazla bir süredir blok zinciri ve ilgili teknolojilerin kullanımını araştırıyor. Togg ekibi, Avalanche Public Blockchain'i, kapsamlı araştırma ve geliştirme sayesinde derinden teknolojik inovasyona dayanan güvenilir ve hızlı bir platform olarak tanımladı.


Togg CEO'su Gürcan Karakaş, "Togg, mobilite dünyasında dijital ekonominin avantajlarından yararlanmak için dünyada birçok ilke imza atacak" dedi. “Togg ürün ve hizmetlerine sahip olan veya yolculuklarında bunları kullanan dijital yerliler için bir blok zinciri altyapısı geliştiriyoruz. Ava Labs ile işbirliğimiz, Togg kullanıcı deneyimini daha üst bir düzeye taşımaya ve arabaların ötesine geçme üzerine kuruludur. Bu, tüm mobilite ekosistemindeki iş ortaklarının, Togg kullanıcılarının ve Togg olmayan kullanıcıların bu platformdan yararlanabileceği anlamına geliyor."


Togg navigasyon sistemi intermodal olacaktır. Bu, kullanıcıların bir yolculukta farklı ulaşım sistemlerini kullanabileceği anlamına gelir. Örneğin, bir kullanıcı elektrikli aracını önceden rezerve edilmiş bir şarj istasyonunda şarj etmek için park edebilir ve bir arkadaşıyla buluşmak istediği bir kafeye son kilometreyi sürmek için ayrılmış bir elektrikli scooter alabilir. Her ikisi de daha sonra yolculuklarına bir araç paylaşımı hizmetiyle devam edebilir. Togg ekosistemi, blok zinciri teknolojisi ve akıllı sözleşmeler kullanarak bu hizmetlerin otomatik, hızlı ve güvenli bir şekilde ödenmesini sağlar.


Ek olarak, araç bakımı ve yedek parça kurulumu ile ilgili bilgiler blok zincirinde saklanan bir rapora dahil edilir. Bu, daha güvenli ve daha güvenilir bir kullanılmış araba pazarı yaratır.

Prof. Dr. Emin Gün Sirer, CEO Ava Labs©
Prof. Dr. Emin Gün Sirer, CEO Ava Labs©

Ava Labs CEO'su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, "Avalanche ile Togg, mobilitenin geleceğini desteklemek için ideal blok zinciri platformunu seçti" dedi. “Avalanche, blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşme platformudur ve bitişe kadar geçen süre ile ölçülür ve büyük küresel uygulamalar için geliştirilmiştir. Vizyonunuzu gerçeğe dönüştürmek için Togg ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz."

Kaynak: Togg