Spotify, donanım oynatıcısı Car Thing için bekleme listesini açtı

Spotify'ın şirketin Nisan ayında piyasaya sürdüğü otomobiller için donanım oynatıcısı Car Thing'i hatırlıyor musunuz?

Kaynak: Spotify
Kaynak: Spotify

Spotify'ın şirketin Nisan ayında piyasaya sürdüğü otomobiller için donanım oynatıcısı Car Thing'i hatırlıyor musunuz?

Perşembe günü şirket, daha geniş bir kullanıcı yelpazesinin Car Thing'i satın almasını biraz daha kolaylaştırdı. Artık ABD'deki hem Ücretsiz hem de Premium katmanlardaki tüm Spotify kullanıcıları, Car Thing için bekleme listesine kaydolabilir - ancak onu gerçekten kullanmak için yine de bir Premium plana ihtiyacınız olacak.

Ayrıca, Car Thing başlangıçta ücretsiz bir cihaz olarak piyasaya sürülmesine rağmen, şimdi kullanıcılara 79.99 dolara mal olacak.

Car Thing'i neden satın almak isteyebileceğinize gelince, bunu açıklamak biraz daha zor. Car Thing akıllı telefon olmadan çalışmaz - internet bağlantısı için buna bağlıdır (hem iPhone'lar hem de Android'ler çalışır). Ses kontrolü vardır (çağırmak için "Hey Spotify" deyin); müziklere göz atmanızı, seçmenizi ve çalmanızı sağlayan bir kadranın yanı sıra en sevdiğiniz şarkılara daha hızlı ulaşmak için cihazın üstünde dört ön ayar düğmesi vardır; ve ne çaldığını görebilmeniz için renkli bir dokunmatik ekrana sahiptir.

Bu biraz, arabanızda donanım biçiminde her zaman hazır bir Spotify uygulamasına sahip olmak gibi.

Kadran oldukça havalı. Kaynak: Spotify

Telefonunuzdaki Spotify uygulamasının yapamayacağı çok fazla Car Thing'in yapamayacağı göz önüne alındığında, en büyük çekiciliği muhtemelen telefonunuzun başka şeyler yapmak için ücretsiz olması ve sürüş sırasında müziğinize erişmek için önceden ayarlanmış düğmelere ve kadrana sahip olmanın ek rahatlığıdır.

Car Thing için bekleme listesine buradan katılabilirsiniz.