Sony ve Meizu işbirliği: Xperia cihazlarına gelen Flyme özellikleri

Bugün beklenmedik bir haberimiz var: Meizu ve Sony artık ortak. Bir dizi Flyme özelliğinin Xperia akıllı telefonlara taşınacağı bir “yazılım işbirliğinden” bahsediyoruz.

Sony ve Meizu işbirliği: Xperia cihazlarına gelen Flyme özellikleri
Photo by Shuvro Mojumder / Unsplash

Bugün beklenmedik bir haberimiz var: Meizu ve Sony artık ortak. Bir dizi Flyme özelliğinin Xperia akıllı telefonlara taşınacağı bir “yazılım işbirliğinden” bahsediyoruz. Çinli şirketin kullanıcı arayüzünü Sony cihazlarına kurmaktan bahsetmiyoruz. Japon üretici, Flyme'nin yalnızca birkaç özelliğini alıp akıllı telefonlarında çalışacak şekilde uyarlayacak.

Sony ve Meizu işbirliği: Xperia cihazlarına gelen Flyme özellikleri

Flyme uygulamalarını alan ilk cihazın Sony Xperia 1 III olacağını biliyoruz. Daha sonra buna başka cihazlar da katılacak, ancak şimdi her iki şirketin geliştiricileri de yazılımı Xperia akıllı telefonlara uyarlamakla meşgul olacak. İşbirliği boyunca her iki şirket de Sony'den cihazlara hangi Flyme özelliklerini aktarmaları gerektiğini inceleyecek.

Sony Xperia 1 III kullanıcılarının Ekim ayında bir sistem güncellemesi yükledikten sonra paylaşılan içeriklere erişebileceklerini belirtmekte fayda var. Örneğin, uygulama mağazasına, e-postaya, hava durumu ve bilgilere ulaşabilir ve ayrıca Flyme tarafından sunulan daha kapsamlı yerelleştirme hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Tüm Meizu kabuğu özelliklerinin Xperia akıllı telefonlara ne geleceği bilinmiyor. 26 Ekim'de Sony bir sunum yapacak ve belki de bunun bir parçası olarak fikir hakkında daha fazla bilgi verecek.

Sony, gizemli Xperia cihazının sunumunu 26 Ekim için belirledi

Sony'nin akıllı telefon serisi genellikle çok kapsamlı değildir. Xperia 10 III Lite, Xperia 1 III, Xperia 5 III ve Xperia 10 III'ü bu yıl piyasaya süren şirket; Bu yıl için planlanan cihaz lansmanları serisini tamamlaması gerekiyordu. Ancak Japon üreticinin Twitter'dan yaptığı açıklama herkesi şaşırttı; 26 Ekim'de yeni bir Xperia ürününü piyasaya süreceğini duyurdu.

Bu nedenle, Sony'nin yaklaşmakta olan yeni ürünü hakkında başka bir bilgi bildirilmedi. Ancak Xperia'nın bir Sony akıllı telefon ve tablet markası olduğu gerçeği göz önüne alındığında; 26 Ekim'de piyasaya sürülen ürünün bir akıllı telefon veya tablet olacağını varsaymak güvenli. Ayrıca tanıtım afişinde yer alan görsel, yaklaşan bir cihaza dair herhangi bir ipucu içermiyor. Buna ek olarak, belki Sony, lansmanından önce ürünün ayrıntılarını açıklayan birkaç teaser yayınlayacak.

Yeni Xperia cihazının tanıtılacağı etkinlik 26 Ekim'de gerçekleşecek. Sony Xperia'nın resmi YouTube kanalından takip edebilirsiniz.