Redmi Note 11 ve Note 11 Pro özellikleri sızdırıldı

Geçen hafta, Redmi başkanı ve Xiaomi başkan yardımcısı Liu Weibing, yakında yeni bir ürün tanıtacaklarını söyleyerek şirketin hayranları arasında heyecan yarattı.

Redmi Note 11 ve Note 11 Pro özellikleri sızdırıldı
Kaynak: Notebookcheck

Geçen hafta, Redmi başkanı ve Xiaomi başkan yardımcısı Liu Weibing, yakında yeni bir ürün tanıtacaklarını söyleyerek şirketin hayranları arasında heyecan yarattı. Birçoğu, onun ne tür bir model olabileceğine dair ipucunu Redmi Note 11'in yakında piyasaya sürüleceğine dair bir alâmet olarak yorumlamaya meyillidir. Ve yıllık satış gününü yakalamak için 11 Kasım'dan önce sunulmalıdır.

Bugün Çin'den Redmi Note 11 5G ve Redmi Note 11 Pro'nun hangi özellikleri sunacağına dair bilgiler geldi. İçeriden biri, serinin temel modelinin 120Hz yenileme hızına sahip bir LCD ekran sunması gerektiğini söylüyor. Dimensity 810 yongası üzerine inşa edilecek, 13 Mp ön kamera sunacak ve arka taraftaki ana sensör 50 Mp sensör olacak.

Redmi Note 11, 33W hızlı şarjlı 5000mAh pil ile güçlendirilmelidir. Seçim, sırasıyla 186 $ ve 248 $ fiyatla 6/128 GB ve 8/128 GB belleğe sahip varyantlar sunmalıdır.

Redmi Note 11 Pro 5G zaten bir OLED panele sahip olacak ve yenileme hızı da 120 Hz olacak. Bir donanım platformu olarak, seçim Dimensity 920'ye düştü, 16 megapiksel selfie modülü sunacaklar ve 108 megapiksel sensör ana kameradaki tonu ayarlamalı.

Redmi Note 11 ve Note 11 Pro Özellikleri sızdırıldı

Redmi Note 11 Pro 5G'nin pil kapasitesi 5.000 mAh olmalı ve 67W'da hızlı bir şekilde şarj edilebilir. Akıllı telefonun özellikleri arasında X ekseni boyunca doğrusal bir motor atfediliyor; JBL'den ayarlı bir NFC modülü ve stereo hoparlörler. Seçilebilecek üç sürüm vardır: 6/128 GB – 248 USD, 8/128 GB – 279 USD ve 8/256 b – 311 USD.

İlginç bir şekilde, Redmi Note 11 Pro'nun 120W şarj alabileceğine dair daha önceki tahminler ağda parladı. Doğru, hiç kimse Redmi Note 11 Pro'nun bunu sunan ilk kişi olacağını iddia etmedi. Sadece gelecekteki Redmi Note'un 120W'da şarj olacağı söylendi.

Bazı son raporlara göre, yakında MIUI, Redmi cihazları için bir dizi farklı ve benzersiz özellik sunacak. Kaynak tam olarak ne hakkında olduğunu belirtmedi; farklılıkların görsel nitelikte olacağını belirtmekle yetinerek; yani grafik arayüz alanında bazı değişiklikler olacaktır. Redmi ve Xiaomi akıllı telefonlar için işlevsel olarak MIUI aynı olacaktır; ancak grafik arayüzünün animasyonları, simgeleri ve diğer öğeleri farklı olmalıdır.

Redmi akıllı telefonların donanım yazılımında ne kadar sürede bazı dönüşümler görebileceğimiz bildirilmedi. Ayrıca, belki de çalışma yeni başladı ve fikirlerin uygulanması zaman alacak. MIUI 13'ün gelmesiyle birlikte bir takım çalışmaların tamamlanmış olması mümkündür; görsel farklılıklar görünecek, Redmi markasına özgü detaylar ortaya çıkacaktır.