Özet: Şimdiye kadar AirPods 3 hakkında bildiklerimiz

Bir yıllık olası çıkış tarihlerinden sonra, AirPods 3 nihayet bugün “Unleashed” Apple etkinliği sırasında duyurulabilir gibi görünüyor. İşte şimdiye kadar bildiklerimiz.

Özet: Şimdiye kadar AirPods 3 hakkında bildiklerimiz

Bir yıllık olası çıkış tarihlerinden sonra, AirPods 3 nihayet bugün “Unleashed” Apple etkinliği sırasında duyurulabilir gibi görünüyor. İşte şimdiye kadar bildiklerimiz.

Tasarım

Birden fazla sızıntı, rapor ve tedarik zinciri söylentisinin önerdiği gibi, AirPods 3, AirPods Pro'ya çok benzeyecek, ancak kulak uçları olmayacak. Bloomberg, kablosuz kulaklıkların kısa bir uca sahip olacağını söylüyor.

“Universal fit” arayışında bu yeni görünüm, orijinal AirPods tasarımının kulaklarından düşmesiyle ilgili sorunları olanlara yardımcı olabilir.

Ağustos ayının sonundaki Power On haber bültenine göre Mark Gurman, bir sonraki giriş seviyesi AirPods modelinin "yeni bir kulak içi şekli ve daha kısa gövdeler de dahil olmak üzere AirPods Pro'ya daha yakın bir tasarıma" sahip olacağını söyledi. Bunun "2016'da piyasaya sürülen ilk modelden bu yana Apple'ın AirPods serisinin bu bölümündeki en önemli güncelleme" olacağını söyledi.

Özellikler: Dolby Atmos, daha iyi pil, daha fazlası

AirPods Pro'ya benzeyecek olsalar da AirPods 3, Aktif Gürültü Önleme ve Şeffaflık Modu gibi bazı premium özelliklere sahip olmayacak. Bu, bu yeni kulaklıkların bazı performans ve bağlantı iyileştirmeleri ile farklı bir tasarıma sahip olacağı, ancak birkaç yeni özelliğe sahip olacağı anlamına geliyor.

Apple, bu yeni nesille birlikte Spatial Audio özellikli birçok Dolby Atmos'u tanıtacak, böylece insanlar yeni sürüm arasındaki farkı eski AirPod'lardan daha iyi duyabilecekler.

Pil iyileştirmeleri ve daha iyi mikrofonlar, kullanıcıların beklediği temel özelliklerdir. AirPods Pro beta firmware ile Apple, bu yeni kulaklıklara da inebilecek yeni bir Konuşma boost özelliğini test ediyor.

Sızdıran Max Weinbach, Twitter'da Apple'ın kablosuz kulaklık şarj kutusunun "ikinci nesle kıyasla yaklaşık %20 daha büyük pil" alması gerektiğini paylaştı.

Bu yeni modelde ise kablosuz şarj özelliği muhtemelen standart olacak, bu da Apple'ın yalnızca Lightning üzerinden şarj olacak bir sürümü satmayacağı anlamına geliyor.

Ses kalitesi hakkında PineLeaks, genel sesin ikinci nesildekiyle aynı olması gerektiğini, ancak muhtemelen yeni tasarım nedeniyle belirgin şekilde daha iyi bas ve alçak uçlarla birlikte olması gerektiğini söylüyor.

Lansman tarihi ve fiyatı

AirPods 3'ün 2021 baharında tanıtılması bekleniyordu ama olmadı. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, lansmanın 3. çeyrekte gerçekleşeceğini söyledi.

Gurman, Power On haber bülteninde belirli bir ay vermiyor, sadece “sonbaharda” çıkacağını söylüyor. Daha önce DigiTimes, AirPods 3'ün Apple'ın Eylül etkinliğinde başlayabileceğini ve gerçekleşmediğini söyledi. Şimdi yeni bir rapor, bu kulaklıkların üretime geçtiğini ve bu ay piyasaya çıkacağını gösteriyor.

Geçen hafta, Apple "Unleashed" etkinliğini duyurduktan sonra, Çinli bir sızıntı, şirketin bu açılış konuşmasında üçüncü nesil AirPod'ları tanıtacağını söyledi.

AirPods 3 fiyatına gelince, Apple'ın bunları 150-200 dolar aralığında ayarlaması bekleniyor. Apple'ın biri kablosuz şarj kutusu, diğeri ise sadece normal bir kılıf mı yoksa yalnızca bir kablosuz şarj kutusu olmak üzere iki farklı sürüm satıp satmayacağı hala belli değil.

Özet

AirPods 3, iPhone 7 ile birlikte piyasaya sürülmesinden bu yana muhtemelen ilk yeniden tasarımını alacak. Bu kablosuz kulaklıklar sizi heyecanlandırıyor mu? En çok hangi özelliği bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Kaynak: 9to5mac