Oppo Reno7 teknik özellikleri ve fiyat bilgileri ortaya çıktı

Bu yıl şirket, Oppo Reno6 serisini tanıttı ve Oppo Reno7 serisinin yıl sonuna kadar ortaya çıkmasını bekleyebiliriz.

Oppo Reno7 teknik özellikleri ve fiyat bilgileri ortaya çıktı

Oppo, her yıl iki nesil Oppo Reno akıllı telefonu tanıtan bir program oluşturdu. Geçen yıl, Oppo Reno4 serisi ve Reno5 serisiydi. Bu yıl şirket, Oppo Reno6 serisini tanıttı ve Oppo Reno7 serisinin yıl sonuna kadar ortaya çıkmasını bekleyebiliriz. Oppo Reno6 5G ve Reno6 Pro 5G Avrupa'ya yeni geldiği için Reno7 serisi biraz zaman alabilir. Ya da belki Oppo bunu görmezden gelir ve önce Çin pazarına odaklanır. Gerçek şu ki, Oppo Reno7, lansmanından en az birkaç ay önce teknik özelliklerini kapsamlı bir biçimde sızdırmıştı.

Kaynağın sızıntısına göre, bilgiler erken geliyor ve vanilya Reno7 veya Reno7 Pro ile ilgili olup olmadığına dair bir gösterge yok. Ancak, teknik özelliklere bakılırsa, bunun Reno6'nın halefi olduğunu varsayıyoruz.

Oppo Reno7'nin iddia edilen özellikleri
Sızdırılan özelliklere göre Oppo Reno7, ana kamerası olarak 50 MP Sony IMX766'yı geri getiriyor. Ancak, seri için orta seviye bir ahize olduğunu doğrulayan Optik Görüntü Sabitleme getirmiyor. Aynı zamanda, otomatik odaklamalı, makro yeteneklerle tamamlanmış 8 MP Sony IMX355 ultra geniş kameraya sahiptir. Son olarak, portre çekimleri için 2 MP siyah beyaz kameramız var. Selfie tarafında ise tek bir 32 MP Sony IMX615 kamera bulunuyor.

Kaynak, Oppo Reno7'nin BOE'den 6,5 inç Full HD+ AMOLED panel paketleyeceğini iddia ediyor. Ekran 90 Hz yenileme hızına ve 10 bit renk desteğine sahip olacak. Kaputun altında, el cihazı, Reno 6'nın Dimensity 900'ünün ötesinde MediaTek Dimensity 920 SoC'yi paketleyecek. Cihaz, LPDDR4X RAM ve UFS 3.1 depolamaya sahip olacak. Sızıntı ayrıca, termikleri kontrol altında tutmak için bir buhar odası sıvı soğutmasından da bahseder.

Yakışıklı, 65 W hızlı şarjlı 4.500 mAh pilden güç alıyor. Cihaz ayrıca dokunma için NFC, stereo hoparlörler ve bir Z ekseni lineer motora sahiptir. Gövde ve dış görünüm açısından kaynak, 6000 serisi alüminyum düz orta çerçeveden bahsediyor. Cihazın arka tarafında 2D kristal elmas cam ve ön tarafında Gorilla Glass yer alacak.

Fiyatlandırma

Oppo Reno7 için iddia edilen fiyatlandırma, 8 GB RAM ve 256 GB Dahili Depolamalı varyant için yaklaşık 2.999 CNY (~ 466 $) olacak. 12 GB RAM ve 256 GB Dahili Depolama ile yüksek katmanlı bir varyant olacak.