Nuki Lock 3.0, 3.0 Pro Serisi ve Daha Fazlası Sunuldu

Nuki Lock 3.0, 3.0 Pro Serisi ve Daha Fazlası Sunuldu

Avusturyalı akıllı kilit şirketi Nuki Home Solutions (daha çok Nuki olarak bilinir) bugün düzenlediği basın etkinliğinde en son ürünlerini, yani Nuki Lock 3.0 ve Nuki Lock 3.0 Pro'yu sundu. Ürün adından açıkça anlaşılacağı gibi, bu, popüler Akıllı Kilidi'nin üçüncü neslidir - iki ayrı modele ayrılmıştır - mevcut kilit ve anahtarınızın üstüne oturan ve kilidin dış kısmını değiştirmeden bırakan bir güçlendirme cihazı.

Nuki Lock 3.0 / 3.0 Pro, önceki iki nesil üzerine kuruludur ve bu sefer, mekanizmanın genel gürültüsünü azaltmak için dahili dişlileri ve mekanizmaları geliştirir. Ancak en büyük yenilik, artık kilidin doğrudan kullanıcıların WLAN ağına bağlanmasını ve kullanılmışsa Nuki Bridge olmadan da yapılmasını sağlayan dahili bir WLAN modülü ile donatılmış olan Pro'dur. Nuki Bridge, Nuki'yi yalnızca uygulama aracılığıyla kullanan kullanıcılar için gerekli değildir, Google veya Amazon entegrasyonu ve Nuki uygulaması aracılığıyla uzaktan erişim için gereklidir. Nuki Bridge, uygun bir "Home Hub"a (Apple TV4 veya daha yenisi, HomePod, HomePod Mini) sahip oldukları sürece HomeKit kullanıcıları için hiçbir zaman bir gereklilik olmadı. Yalnızca Nuki Lock 3.0 Pro, yerleşik WiFi modülüyle birlikte gelir.

Nuki Lock 3.0 Pro ve Nuki Lock 3.0 (Kaynak: Nuki)

Pro hala siyah renkte ve aynı zamanda şirketin geçen yılın sonunda sınırlı sayıda sunduğu beyaz renkte mevcuttur. Standart Nuki Lock 3.0 yalnızca plastik yerine döner kilidi de içeren beyaz bir versiyonda mevcuttur, Pro'da döner düğme için yeni ve geliştirilmiş paslanmaz çelik kaplama bulunur. Ek olarak, şirketin geçen yılın sonlarında piyasaya sürülen pili 3.0 Pro ile standart olarak geliyor. Zaten bir piliniz varsa, Nuki Lock 3.0 ile uyumludur.

Hem Standart hem de Pro seçenekleriyle gelen üçüncü güncelleme, birlikte verilen bir mıknatısla birlikte çalışan dahili kapı sensörünün artık kaldırılmış olmasıdır. Daha doğru ve güvenilir kapı durumu verileri sağlamak için şirket, Bluetooth 5.0 aracılığıyla doğrudan kilidinize bağlanan kendi temas sensörünü tanıttı. Temas sensörü, yalnızca Nuki uygulaması için tasarlanmıştır, ancak diğer akıllı ev ekosistemleriyle çalışmaz.

Nuki Silindir (Kaynak: Nuki)

Şirket, kilit silindirlerinin Nuki Lock ile uyumlu olmamasıyla ilgili sorunları olabilecek daha fazla tüketici için Nuki kilidinin kurulumunu daha iyi ve daha kolay hale getireceğini umdukları yeni bir donanım parçası daha sağladı, yani yeni Evrensel Silindir. Özellikle eski kapı kilitleri, genellikle, içeri bir anahtar takıldığında kapının dışarıdan açılmasını sağlayan acil durum işlevi ile donatılmamıştır. Bu fonksiyon sadece Nuki kullanımı için tavsiye edilmez, genel olarak bu tip silindirlerin kullanılması tavsiye edilir. Çoğu kapı için ayrı ayrı ayarlanabilir, endüstri lideri uzman M&C ile işbirliği içinde geliştirilmiştir ve en yüksek SKG güvenlik sınıfına (3 yıldız) sahiptir.

Mevcut Nuki anahtarlıklar ve klavyeler de yeni kilitlerle çalışır.

Tüm bu duyurular memnuniyetle karşılansa da, Matter'in yazılım tabanlı işlevselliği nedeniyle, bunu hemen uygulamamak için herhangi bir neden yok gibi görünse de, yaklaşan Matter akıllı ev protokolüyle kilitleme ve gelecekteki uyumluluk hakkında özel bir şey yoktu. , belki madde daha katı hale geldiğinde. Ne yazık ki, Apple'ın ana sayfa tuşu işlevi de kartlarda yok ve bu yeni NFC + işlevinin pano genelinde ne ölçüde benimseneceği görülmeye devam ediyor.

Nuki Lock 3.0'ın fiyatı sadece 149 €, 3.0 Pro ise standart olarak 249 €'luk paket ve standart modelin plastik topuzu yerine paslanmaz çelik kapı topuzu için 100 € ekstradan satılıyor.

Kaynak: Homekitnews