Nio, düşük fiyat segmenti için yeni ve üçüncü bir e-araba markası planlıyor

Kaynak: NIO
Kaynak: NIO

Çinli elektrikli otomobil üreticisi Nio, daha ucuz otomobil segmentine odaklanacak ve böylece daha düşük fiyat segmentini kapsayacak başka bir marka kuruyor.

Kaynak: NIO
Kaynak: NIO

Çinli elektrikli otomobil girişimi Nio Ltd., kitlesel pazara daha uygun fiyatlı modeller getirmek için yeni bir düşük kaliteli marka başlatmayı planlıyor.

Yerel basına göre, Çinli elektrikli araç üreticisi, Nio ve Alps markalarına ek olarak, 200.000 yuan altı pazara hizmet verecek üçüncü bir otomobil markasını piyasaya sürmeyi planlıyor.

100.000 (yaklaşık 14.800 ABD doları) ile 200.000 yuan (yaklaşık 29.600 ABD doları) arasında değişen yeni marka, Nio ve Alps gibi bağımsız olarak işletilecek ve kendi Ar-Ge sistemine ve yönetimine sahip olacak.

Kurucu William Li, bu yılın başlarında Alps marka modellerin fiyat aralığının 200.000 ile 300.000 yuan arasında olacağını açıklamıştı. Bu tür araçların seri üretiminin 2024 yılında başlaması planlanıyor.

Nio, yeni markasıyla Baojun (KiWi EV), BYD, Hozon Auto, Neta, Leapmotor ve SAIC-GM Wuling gibi yerli otomobil üreticilerinin yanı sıra Toyota (Corolla) ve Volkswagen (Lavida) gibi uluslararası markalarla da ringe giriyor.


Nio, yeni otomobil modellerinin yanı sıra akıllı telefon ürünlerini de piyasaya sürmeyi planlıyor. 31 Temmuz 2022'de Li, Nio'nun amacının Nio kullanıcıları için iyi bir akıllı telefon yaratmak olduğunu paylaştı. Li, "Tıpkı Apple gibi her yıl bir akıllı telefon geliştireceğiz" diye ekledi.

Kaynak: cnevpost