Nanoleaf, HomeKit-Etkin 'Lines' LED Işık Çubuklarını Piyasaya Sürüyor

Nanoleaf bugün, "Lines" adı verilen bir dizi LED ışık çubuğu olan HomeKit uyumlu en yeni aydınlatma ürününün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Çizgiler, arkadan aydınlatmalı ve farklı desen ve şekillerde düzenlenebilen modüler kirişlerdir.

Kaynak: Nanoleaf

Nanoleaf bugün, "Lines" adı verilen bir dizi LED ışık çubuğu olan HomeKit uyumlu en yeni aydınlatma ürününün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Çizgiler, arkadan aydınlatmalı ve farklı desen ve şekillerde düzenlenebilen modüler kirişlerdir.

Nanoleaf'e göre Lines, akıllı aydınlatma teknolojisini ultra modern bir tasarımla birleştiren yeni bir form faktörü sunmak üzere tasarlandı. Nanoleaf Çizgileri 60 derecelik açı artışlarıyla birbirine bağlanır ve her biri aynı anda iki renk seçmek için çift renk bölgelerine sahiptir.

Dağınık arka aydınlatma, ışığın duvara yansıttığı parıltı ile benzersiz bir görünüm için iki rengin birbirine karışmasını sağlar. Hatlar, birlikte verilen montaj plakaları kullanılarak duvara veya tavana monte edilebilir. Nanoleaf ayrıca Lines'ı siyah veya pembeye çevirmek için Lines "Skins" sağlıyor ve bunlar Aralık ayında piyasaya sürülecek.

Çizgiler, Nanoleaf tarafından oluşturulan farklı aydınlatma sahneleriyle "boyanabilir" ve kullanıcılar ayrıca milyonlarca renk kullanarak kendi özel sahnelerini oluşturabilirler. Çalan müzikle birlikte zamanında etkinleşen yedi ritim sahnesi de dahil olmak üzere toplamda 19 önceden ayarlanmış sahne vardır.

Kaynak: Macrumors
Kaynak: Macrumors

Nanoleaf, 22 ayrı Ritim Hareketi kullanılarak özelleştirilebilen dinamik renk görselleştirmeleri oluşturmak için şarkılarla gerçek zamanlı olarak senkronize olan yeni bir Ritim Müzik Görüntüleyici uyguladı. Her Ritim Hareketi farklı bir müzik türü için tasarlanmıştır.

Çizgiler, kullanıcılar film izlerken veya oyun oynarken ekrandaki renklerle senkronize olmak için Nanoleaf'in Ekran Aynası özelliğiyle birlikte çalışır. Yoğunluğu ve renk geçiş hızını değiştiren dört farklı Ekran Ayna modu vardır.

Diğer yeni Nanoleaf ürünleri gibi, Nanoleaf Lines da Nanoleaf Essentials ampuller ve ışık şeritleri serisi için bir Thread Border Router görevi görerek daha hızlı, daha güvenilir bir bağlantı sunacak. Lines, gelecek yıl gelecek bir yazılım güncellemesi aracılığıyla Matter ile de çalışacak.

Nanoleaf web sitesinde bugünden itibaren ön sipariş için hatlar mevcuttur. 9 Hatlı Daha Akıllı Kit 200 ABD Doları, 3 Hatlı Genişletme Paketleri 80 ABD Doları karşılığında satın alınabilir. Hatlar Kasım ayı sonuna kadar gönderilecek.