Microsoft Loop, projelerde işbirliğini basitleştirmeyi amaçlamaktadır

Microsoft Loop, projelerde işbirliğini basitleştirmeyi amaçlamaktadır
Kaynak: Microsoft

Önümüzdeki aylarda Microsoft, ortak çalışma için güçlü bir araç olan Loop'u piyasaya sürecek. Bu, Microsoft'a göre, güçlü ve esnek bir çalışma alanını, serbestçe hareket ettirilebilen ve uygulamalar arasında senkronize kalabilen taşınabilir bileşenlerle birleştiren bir uygulamadır.

Loop üç alandan oluşur: Loop Bileşenleri, Loop Sayfaları ve Loop Çalışma Alanları. Microsoft'a göre, bileşenler, akışkan bileşenlerin daha da geliştirilmesidir. Loop bileşenleri listeler, tablolar, notlar, görevler kadar basit veya Microsoft Dynamics 365 içeriği kadar karmaşık olabilir.

Loop sayfaları, bileşenlerinizi düzenleyebileceğiniz ve ekiplerin düşünmesine, bağlantı kurmasına ve işbirliği yapmasına yardımcı olmak için dosyalar, bağlantılar veya veriler gibi diğer yararlı öğeleri çekebileceğiniz esnek tuvallerdir. Sayfalar birlikte düşünmek ve iş yapmak için optimize edilmiştir. Küçük başlayabilirler ve fikirlerinizin ve projelerinizin boyutuna uyacak şekilde büyümeye devam edebilirler.

Kaynak: Microsoft

Kullanılabilirliğe gelince, Microsoft Loop bu ay içinde Teams, Outlook ve OneNote'ta kullanıma sunulacak. Özel Microsoft Loop uygulamasının zaman içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor ve "önümüzdeki aylarda" daha fazla ayrıntı bekleniyor.

Kaynak: Microsoft