Huawei Mate 50 Pro'nun en son görüntüleri tasarımdaki değişiklikleri gösteriyor

Huawei Mate 50 Pro'nun en son görüntüleri tasarımdaki değişiklikleri gösteriyor

Huawei P50 serisi altı ay sonra satışa çıktı. Bu, yaklaşmakta olan Huawei Mate 50 serisinin de daha sonra tanıtılacağı anlamına geliyor. Bu gecikmelerin nedenlerini hepimiz biliyoruz. Huawei, ABD yasağı nedeniyle tedarik zinciriyle mücadele ediyor. Bu nedenle Mate 50 serisi bu yıl kesinlikle sunulmayacak. Ancak bu serinin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Bir rapora göre Huawei Mate 50 serisinin tedarik zincirinde büyük bir atılım yaptığını iddia ediyor. Weibo Post ayrıca bu amiral gemisi serisinin zamanında geleceğini iddia ediyor. Birkaç gün önce tasarim ustası HoiIndi, Huawei Mate 50 Pro'nun en son görüntüsünü çizdi.

Bu görüntüler, bu cihazın ön yüzünün Huawei P50 Pro'ya benzediğini gösteriyor. Kavisli bir tasarımın yanı sıra ortada bir delikli kamera ile bekleniyor. Arka kısım önden daha eşsiz ve zarif. Huawei Mate 50 Pro, kamera modülünün dairesel tasarımına devam ediyor. Modülün içinde P50 Pro'ya benzer çift dairesel bir kamera gövdesi bulunur. Üstteki kamera gövdesi üç sensör içerirken, alttaki bir kamera sensörü, bir LED flaş ve olası bir kare zoom kamerası içerir.

Huawei Mate 50 serisi hakkında spekülasyonlar

Daha önceki spekülasyonlara göre Huawei Mate 50 serisi, iPhone 13 Pro serisi ile aynı LTPO ekranını kullanacak. Ayrıca bu ekran, yalnızca 120 Hz'lik yüksek bir yenileme hızı elde etmekle kalmayıp aynı zamanda güç tasarrufu sağlayan uyarlanabilir yenileme hızını da destekler.

Kaynak: canaltech