Huawei EMUI 12 ile uyumlu cihazlar açıklandı: Toplam 28 model

Huawei EMUI 12 ile uyumlu cihazlar açıklandı: Toplam 28 model

Çin'de Huawei, birçok cihaz için HarmonyOS 2 güncellemesini yayınladı. Güncelleme 150 milyon cihaz için mevcut. Ancak Huawei, sistemi Çin dışında sunmaya henüz hazır görünmüyor. Çin dışında, kullanıcıların EMUI 12 güncellemesi ile yetinmesi gerekecek. Huawei'nin Android tabanlı EMUI 12'si küresel resmi web sitesinde sessizce yayınlandı. Birkaç gün önce Huawei, EMUI 12 özelleştirmelerinin bir listesini duyurdu. Bu güncellemeyi yalnızca global modellerin alabildiği görülüyor. Bu elbette mantıklı çünkü Çinli modeller HarmonyOS 2'yi şimdiden alıyor.

Bu cihaz listesi Mate 10, 20, 30 ve 40 serisi akıllı telefonları içerir. Ayrıca P20 ve P40 serisi dahil olmak üzere P serisi akıllı telefonlara sahiptir. Bu liste aynı zamanda Huawei Nova serisi akıllı telefonları (nova 7, 5T ve 4 serisi) ve Y serisi akıllı telefonları da içeriyor. Huawei'ye göre bu güncelleme 2022'nin ilk yarısında görünecek. Ancak Huawei nova 8 ve nova 9 gibi akıllı telefonlar zaten EMUI 12 ile teslim ediliyor. Bu güncelleme Android 11'e dayanmaktadır.

Yeni özellikler açısından, EMUI 12'nin ana özellikleri arasında basit UI tasarımı, zengin animasyon, yazı tipi özelleştirme, yeni kontrol paneli, yeni bildirim merkezi, cihaz + akıllı işbirliği, dağıtılmış dosya sistemi, cihazlar arası görüntülü arama (MeeTime), daha iyi performans deneyimi, gelişmiş güvenlik koruması vb.