Google Street View 15 yaşına giriyor ve yeni bir kamera kullanacak

Kaynak. Google
Kaynak: Google

Almanya'da özellikle eski günlerin başında tartışılan Google Street View bugün 15 yaşında. Google, kendini öven bir blog gönderisinde bazı haberleri de duyurdu. Google, Street View için yeni bir kamera duyurdu.

Ancak yeni kameraların 2023 yılına kadar daha yaygın kullanılmaması gerekiyor. Şu anda pilot aşamada test ediliyorlar. Yeni kamera, Google Street View için daha da fazla yerde yüksek kaliteli görüntüler yakalamayı mümkün kılacaktır. Buna göre, yeni kamera, Sokak Görünümü araçları için kullanılan performans ve işlevleri entegre ediyor. Ama çok daha taşınabilir ve yaklaşık bir ev kedisi büyüklüğünde.

Mantıken, Google, adalar veya dağ zirveleri gibi, kompakt kamerayla Street View için uzak yerleri fotoğraflamak istiyor. Ağırlık 7 kg'dan az. Kamera ayrıca modülerdir, bu da farklı türde görüntüleri yakalamak için kolayca yükseltilip genişletilebileceği anlamına gelir. Örneğin, LiDAR tarayıcıları kolayca eklenebilir.

Yeni kamera, araçlara monte edilebilir veya doğrudan bir mobil cihazdan kontrol edilebilir. Google'a göre 2023'ten itibaren Street View için yeni kamera giderek daha fazla yerde görünecek ve gözlerinizi dört açabilirsiniz. Ama bir yenilik daha var.

Android ve iOS'ta Street View, "zamanda yolculuk" yapmayı daha da kolaylaştırır: Street View'da bir yere bakarken, yer hakkında bilgi almak için resme dokunabilirsiniz. Ardından, daha eski kayıtlara bakmanıza izin veren bir seçim görünmelidir. Ancak, Street View'ün kullanıma sunulduğu 2007 yılına kadar uzanır. Ve elbette, orada depolananlar bölgeye göre çılgınca değişebilir. Denerken iyi eğlenceler!

Kaynak: Google