Gmail, kurumsal müşteriler için yeni işlevler alıyor

Gmail, kurumsal müşteriler için yeni işlevler alıyor

Gmail, kurumsal müşteriler için yeni işlevler alıyor, Google bir blog gönderisinde, Gmail'in kurumsal müşteriler ve Google Workspace, G Suite Basic ve Business kullanıcıları için görsel ayarlamalar ve yenilikler içerdiğine dikkat çekti. Bu optimizasyonlar öncelikle birkaç kişiye e-posta gönderilmesiyle ilgilidir - yani Cc ve Bcc alanları aracılığıyla.

Artık alıcının tam adını ve e-posta adresini gösteren, ayrıca adı düzenleyen, adresi kopyalayan ve bilgi kartını görüntüleyen yeni bir sağ tıklama menüsü var. Ayrıca, bir kişinin adının diğerlerine nasıl görüntüleneceğini etkileyebilirsiniz. Örnek: Bir iş arkadaşınızı "satış çalışanı" olarak ayarladınız, ancak diğer alıcıların iş unvanı yerine normal adını görmesini istiyorsunuz - bu ayarlanabilir.

Bu değişiklik sadece geçicidir. Bir kişinin adını kalıcı olarak değiştirmek istiyorsanız, yine de doğrudan kişilerden değiştirmeniz gerekir. Ayrıca, tüm e-posta alıcılarının artık e-posta oluşturucusunda küçük bir avatar resmi vardır, bu da onları atamanızı kolaylaştırabilir.

Ayrıca, daha önce etkileşimde bulunduğunuz harici kişiler koyu sarı renkle vurgulanır.
Daha önce etkileşimde bulunmadığınız harici kişilerin yanı sıra harici bir avatar ve bir uyarı başlığı görüntülenir.

Aynı zamanda, Google artık aynı kuruluştaki farklı alanları "harici" olarak işaretlemeyecektir. Bu, gereksiz uyarılardan kaçınmaya yardımcı olmak içindir. Özellikle birkaç markayı bir araya getirebilen daha büyük şirketler için geçerlidir. Örneğin, @ google.com kullanıcıları, bir @ youtube.com kullanıcısından gelen bir e-postaya eklendiklerinde örgütlenmemiş olarak görünmez. Gmail ayrıca e-postaların doğru girildiğini doğrular. Hatalı girişlerde artık çift tıklamaya gerek kalmayacak.

Bir e-posta yazıyorsanız ve daha önce bir kişi girdiyseniz, yukarıdaki resme bakın; bir kişi seçtiğinizde bu da bir onay işareti ile gösterilir. Bu, insanları yanlışlıkla iki kez yazmanızı önlemek içindir. Rapid release domains için yeni işlevlerin sağlanması zaten başladı. Ancak, değişikliklerin tüm kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabilir.

Schedules release domains'in 8 Kasım 2021'den itibaren yeni görsel optimizasyonları ve işlevleri alması bekleniyor. Google'a göre, yıl sonundan önce Google Workspace, G Suite Basic ve Business'ın tüm kullanıcılarına hizmet vermeyi bekliyorlar.