FIFA+: Yeni yayın hizmeti ücretsiz futbol içeriği sunuyor

Futbolun dünya yönetim organı olan FIFA, FIFA+ adlı kendi yayın hizmetini başlattığını duyurdu.

FIFA+: Yeni yayın hizmeti ücretsiz futbol içeriği sunuyor

Bugünden itibaren FIFA+, dünyanın her yerinden canlı futbol maçlarına, etkileşimli maçlara, haberlere, turnuva bilgilerine, hem erkek hem de kadın futbolu hakkında "gerçekten küresel bir hikaye" anlatan video içeriğine ve çok daha fazlasına erişim sunuyor.

2022'nin sonuna kadar FIFA+, 11.000 kadın maçı da dahil olmak üzere altı konfederasyonun tamamında 100 üye dernekten yılda 40.000 canlı maça eşdeğer yayın yapacak. FIFA+, Avrupa'nın en iyi liglerinden erkek, kadın ve genç futbolunda dünyanın dört bir yanından daha önce yayınlanmayan müsabakalara kadar canlı yayın sunuyor. Başından itibaren, her ay 1.400 maç FIFA+'da canlı olarak yayınlanacak ve trend yükseliyor.

FIFA+, tüm web ve mobil cihazlarda ve yakında bir dizi bağlı cihazda kullanıma sunulacak. Beş dilde (İngilizce, Fransızca, Almanca, Portekizce ve İspanyolca) sunulacak ve Haziran 2022'de altı dil daha gelecek.

FIFA+ başlangıçta reklamlarla finanse edildiğinden ve ücretsiz olduğundan, kullanıcılar büyük futbol liglerinden canlı yayınlar beklememelidir, bu FIFA için kesinlikle çok pahalı olacaktır, özellikle Avrupa ligleri dünya çapında talep görmektedir ve haklar birkaç yıllığına verilmektedir. Android ve iOS uygulamaları bir süredir piyasada ancak şimdi duyurulan canlı içerik yeni.

Kaynak: FIFA