Faraday Future, Temmuz 2022'de teslimatlara başlamayı planlıyor

Basın açıklamasına göre, büyük ve güçlü Crossover FF 91, zamanında teslim edilmek üzere programa hazır.

Faraday Future, Temmuz 2022'de teslimatlara başlamayı planlıyor

Kaliforniya merkezli Faraday Future, tekrarlanan mali sıkıntılara rağmen Temmuz ayında halka açıldı. Yeni sermaye ile start-up ilk modelinin tanıtımıyla ilerliyor. Basın açıklamasına göre, büyük ve güçlü Crossover FF 91, zamanında teslim edilmek üzere programa hazır.

Borsada başarılı kotasyonun ardından şirketin Alman başkanı Carsten Breitfeld, ilk işin 12 ay içinde teslim edileceğini açıkladı. Hanford, California'da üretimin kurulmasıyla ilgili haberlerin yer aldığı bir yayında artık FF 91'in Temmuz 2022'de başlaması gerektiği söylendi.

Hanford üretim tesisi son birkaç ayda büyük ilerlemeler kaydetti. Faraday Başkan Yardımcısı Matt Tall, "FF 91'i gelecek yaz söz verdiğimiz gibi zamanında ve mükemmel kalitede piyasaya sürmek için tüm inşaat kilometre taşlarımızı tamamlamamızı sağlamak için burada Hanford'daki günlük operasyonlar ve inşaatla bizzat ilgileniyorum" dedi.

Matt Tall'in Faraday Future üretimi hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek için videoyu izleyin:

FF 91'in üretim hedefleri ve gelecekteki araçların sorunsuz bir şekilde piyasaya sürebilmesini sağlamak için daha küçük bir hacme ve belirli bir müşteri tabanına odaklanmıştır.

Temmuz ayında halka arz edildiğinden bu yana FF, Hanford tesisinde inşaat çalışmalarına başladı ve FF ön üretim tesislerini desteklemek için pilot hat sistemlerini tamamladı. Hanford tesisindeki en önemli üretim kilometre taşları şunları içerir:

Kilometre Taşı # 1: Pilot ekipmanın FF ön üretim alanında tam kurulumu.
Kilometre Taşı # 2: Kullanım Sertifikası kazanmak için işi tamamlayın ve FF üretim öncesi yapıların önünü açın.
Kilometre Taşı # 3: Gövde, tahrik, depo ve araç montajı dahil olmak üzere kalan tüm üretim alanları için temel inşaatının başlaması.
Kilometre Taşı # 4: Araçların nihai teknik doğrulaması ve sertifikasyonu için seri öncesi üretim.
Kilometre Taşı # 5: Ekipman kurulumuna yardımcı olmak için tüm büyük Elektrik ve Sıhhi Tesisat Mekanik Sistemlerini (MEP) başlatın.
Kilometre Taşı # 6: Nihai araç üretim alanlarında komple inşaat ve ekipman kurulumu.
Son kilometre taşı: üretimin başlaması (SOP) - 2022 yazı.

Sizlerin araba hakkında düşünceleriniz nelerdir? Başarılı olacaklarını düşünüyor musunuz? Yorumlara fikirlerinizi yazmayı unutmayın.