"Meta" markası artık tüm Facebook hizmetleri ve uygulamaları bir araya getiriyor

"Meta" markası artık tüm Facebook hizmetleri ve uygulamaları bir araya getiriyor

Connect 2021'de Mark Zuckerberg, zaten söylentileri olan isim değişikliğini duyurdu. Şirket şimdi "Meta" adlı ortak, yeni bir marka altında faaliyet gösteriyor. Ortak amaç, "insanların ağ kurmasını, topluluklar bulmasını ve iş kurmasını sağlamaktır". Buna göre, Facebook evreni artık bir "metaverse" olarak görünüyor.

Odak noktası, çevrimiçi deneyimleri gerçek dünyayla birleştirmek. Diğer şeylerin yanı sıra şirket, - Corona altında olduğu gibi - gerçek hayatta hiçbir toplantı mümkün olmasa bile sanal deneyimlere güvenmek istiyor. Şirket, Oculus ile ilk deneyimi zaten kazandı. Diğer şeylerin yanı sıra, karma gerçeklik deneyimleri için "varlık platformu" oluşturmak isteniyor. Sonuç olarak, şirket kendisini birçok olumlu söz ve hırsla süslüyor.

Yeni bir şemsiye marka altında görünmenin dışında, kurumsal yapılar da dahil olmak üzere pek bir şey değişmeyecek. Ancak 2021'in dördüncü çeyreğinden itibaren şirket, "Uygulama Ailesi" birimi ve "Reality Labs" birimi altında faaliyet gösterecek. Ayrıca "verilerin kullanılma ve paylaşılma şekli"nde de herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır. Her neyse: Gelecekte "Meta" şirketinin diğer hizmetlerini Facebook kullanmadan kullanmak mümkün olacak.