DJI, dünyanın 8K/75p kayıt, Raw yakalama, LiDAR AF ve daha fazlasına sahip ilk 4 eksenli sinema kamerası olan Ronin 4D'yi duyurdu

DJI, dünyanın 8K/75p kayıt, Raw yakalama, LiDAR AF ve daha fazlasına sahip ilk 4 eksenli sinema kamerası olan Ronin 4D'yi duyurdu

DJI, sinema kamerasını dört eksenli görüntü sabitleme, LiDAR odaklama ve kablosuz iletim ile en üst düzeyde hepsi bir arada çekim deneyimi yaratmak için birleştiren yeni ve tartışmasız devrim niteliğinde bir sinema kamera sistemi olan Ronin 4D'yi duyurdu.

DJI Ronin 4D, DJI'nin kendi sözleriyle "entegre sinematografi çözümü" yaratmaya çalışıyor. Ronin 4D'nin kalbinde, DJI'nin "bugüne kadarki en güçlü sinematik görüntüleme platformu" olarak adlandırdığı tescilli bir yonga seti, güçlü bir AI motoru ve düşük gecikmeli görüntü işleme ile çoklu bağlantı izleme ve kontrolü olan CineCore 3.0 yer alıyor.

Tabii ki tüm bunlar profesyonel kullanım amaçlıdır ve buna göre bir fiyatı vardır.

DJI Ronin 4D, 8K ve 6K kombinasyonunda mevcuttur. 6K kombo kasa, Zenmuse X9-6K gimbal kamera, LiDAR telemetre, ana monitör, tutma yerleri, üst tutma yeri, TB50 Akıllı Pil ve taşıma çantasına sahiptir. Fiyatı 6,999 € ile 7,349 € (KDV'ye bağlı olarak) arasındadır ve Aralık ayından itibaren store.dji.com ve diğer kanallarda satışa sunulacaktır.

Sistem, yaygın olarak kullanılan H.264 codec bileşenine ek olarak, X9-8K ve X9-6K Apple ProRes ve ProRes RAW'ın dahili olarak kaydedilmesini sağlayarak, işlem sonrası için daha fazla alan bırakır. Zenmuse X9-6K, 6K / 60 fps ve 4K / 120 fps'ye kadar destekler ve Zenmuse X9-8K, 8K / 75 fps'ye kadar destekler. Spesifikasyonlara bağlı kalmak için: Spesifikasyonlar, 800/5000 çift yerel EI ve 14'ten fazla f-stop dinamik aralığı ile tamamlanır.

Değiştirilebilir lens yuvaları, DL yuvalarının, Leica M yuvalarının ve DJI'nin diğer kısa yuvalarının takılmasını sağlar. Özellikler ve fiyat, kamera sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmenizi engellemiyorsa, DJI'nin ürün sayfasına bir göz atın.

Kaynak: DJI, dpreview