Çin'in 5G baz istasyonları 1 milyonu aştı

Haberlere göre, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı baş mühendisi Han Xia, Pekin'de düzenlediği basın toplantısında, Çin'in şu anda 1 milyondan fazla 5G baz istasyonuna sahip olduğunu söyledi.

Çin'in 5G baz istasyonları 1 milyonu aştı

Bu yılın ilk yarısında Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'ndan alınan veriler, Çin'de 900.000'den fazla baz istasyonunun inşa edildiğini gösteriyor. O sırada bakanlık, 5G baz istasyonlarının sayısının yakında bir milyonu aşacağını iddia etmişti. Şimdi Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Çin'in 1 milyondan fazla 5G baz istasyonuna sahip olduğunu doğruladı. Ayrıca ülkenin şu anda dünyanın en büyük bağımsız 5G ağına sahip olduğunu iddia ediyor.

Haberlere göre, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı baş mühendisi Han Xia, Pekin'de düzenlediği basın toplantısında, Çin'in şu anda 1 milyondan fazla 5G baz istasyonuna sahip olduğunu söyledi. Uçtan uca ağ dilimleme gibi yeni anahtar ağ teknolojileri, 5G uygulamasını hızlandırdı. Daha önce, Çin'in 5G baz istasyonları dünya toplamının %70'ini oluşturuyordu. Ayrıca Çin'in 5G bağlantıları, dünyadaki toplam bağlantıların %80'inden fazlasını oluşturuyor. Bu, diğer ülkelerin çok ilerisinde.

Bir sonraki adımda Çin, 5G'ye olan desteğini ve yatırımlarını artıracak. 5G büyük veri, temel yazılım, endüstriyel yazılım, yapay zeka ve diğer temel çekirdek teknolojilere yatırım yapacak. Ayrıca, gelişmiş endüstriyel yaratımı ve endüstriyel zincir modernizasyonunu teşvik edecektir. Ayrıca Çin İnternet Topluluğu başkanı Shang Bing, 5G ve gigabit ağları gibi yeni nesil bilgi ve iletişim altyapılarının inşasını, 6G'nin araştırma ve geliştirmesini ve diğerlerini kullanmak için şiddetle teşvik edilmesi gerektiğine dikkat çekti. yeni ağ teknolojileri.

Ayrıca Çin, teknolojik yenilik yeteneklerini geliştirmenin gerekli olduğuna inanıyor. Üst düzey çipler, ağ dilimleme ve temel yazılımlar gibi önemli teknolojilerdeki atılımları hızlandıracak.

Kaynak: Mydrivers