Bosch ve AWS, lojistiğin dijitalleştirilmesi konusunda işbirliği yapmayı kabul etti

Bosch ve Amazon Web Services'ten bir ekosistem, nakliye ve lojistik sektöründe verimliliği artırmayı hedefliyor. Platformun kalbi, Alman sağlayıcı tarafından geliştirilen bir pazar yeridir.

Kaynak: Bosch
Kaynak: Bosch

Stratejik bir ortaklığın parçası olarak Bosch ve Amazon Web Services (AWS), nakliye ve lojistik sektörü için bir yazılım ortamı içeren bir ekosistem oluşturmak istiyor. Örneğin, kamyon filolarının kullanımında, mal akışının izlenmesinde veya siparişlerin işlenmesinde şirketleri desteklemeyi amaçlamaktadır. Bosch, lojistik platformunun geliştirilmesinden ve işletilmesinden sorumludur. Çekirdek, dijital hizmetler için pazar yeridir. AWS, bulut tekliflerine ve bilgi birikimine katkıda bulunur.

AWS'de İş Geliştirme ve Endüstriler Başkan Yardımcısı Kathrin Renz, "Hiper bağlantılı ulaşım işlevlerinin geliştirilmesi, zamanımızın en karmaşık teknik zorluklarından biridir" diyor. "Dijital pazar, lojistik müşterilerinin işlerini hızla tamamen dijital bir uçtan uca değer zincirine dönüştürmelerini sağlayacak." AWS üzerinde çalıştırılan platform sayesinde şirketler, kendi kaynak yoğun ve maliyet yoğun BT proje ortaklarına bağımlı değildir. Pazar ayrıca tüm dijital lojistik hizmet sağlayıcılarına açıktır.

Lojistik platformunun ilk versiyonu Hannover Messe'de gösterilecek, lansmanın 2022'nin sonunda Avrupa, Hindistan ve ABD'de yapılması planlanıyor. Nakliye şirketleri ve nakliye şirketleri, farklı sağlayıcılardan gerekli hizmetleri ayrı ayrı derleyebilir, rezerve edebilir ve yürütebilir. Bosch'a göre, pazarla ilgili uygulamalar - örneğin ulaşım yönetim sistemleri alanında - kolayca entegre edilebilir. Farklı alanlardaki hizmetler de kamyonun telematik verilerine bağlanabilir.

Kaynak: Bosch