Artık NFT'lerinizi Facebook ve Instagram'da yayınlayabilirsiniz

Artık dijital koleksiyonlarınızı sosyal ağlarda gururla sunabilirsiniz.

Kaynak: Meta
Kaynak: Meta

Özellik birkaç aydır çalışıyor ve şimdi burada. NFT'lerinizi Facebook ve Instagram'da paylaşabilir ve kripto para birimleri ile satın aldığınız JPEG'leri dünyaya gösterebilirsiniz.

Ana şirket Meta, bunu Twitter'da ve konuyla ilgili blog gönderisindeki bir güncellemede duyurdu. Şirket, tweet'te artık dijital cüzdanı uygulamalardan birine bağlayabileceğinizi ve küçük resimleri sosyal ağlarda zaten paylaşabileceğinizi açıklıyor.

Bunlar daha sonra fotoğrafta görüldüğü gibi küçük bir rozet ve "Dijital koleksiyon" kelimeleri ile işaretlenir:

You can now post digital collectibles on @Facebook and @Instagram ✨ Connect your digital wallet to either app and start sharing your #NFTs today.

Learn more 👉 https://t.co/aH8036aVwX pic.twitter.com/0AuZWHUFsy
— Meta (@Meta) August 29, 2022

Uzun süredir yapımda olan özellik

Özellik, Mayıs ayında Instagram'da başladı. Burada Meta, bazı etkileyicilere dijital koleksiyonlarını platformda NFT'ler şeklinde sunma fırsatı verdi.

Burada da cüzdanı uygulamaya bağlamak zaten mümkündü. Bu arada, cüzdanı yalnızca bir uygulamaya bağlamanız gerekir ve ardından NFT'leri her iki ağda da paylaşabilirsiniz.

Ardından Ağustos ayında Meta, NFT özelliğini Afrika, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Amerika'daki 100 ülkeye daha genişletti. Diğer cüzdanlar ve blok zincirler için destek de eklendi. Cüzdan olarak Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet veya Dapper Wallet kullanabilirsiniz. Ethereum, Polygon ve Flow şu anda blok zincirleri olarak desteklenmektedir.

Metaverse'de giysi olarak NFT'ler

Mark Zuckerberg'in, NTF'leri Metaverse'ine nasıl entegre etmek istediği konusunda kendi fikirleri var. "Keşke Metaverse'de avatarınızın giydiği kıyafetler NFT olarak basılabilse ve onları farklı konumlar arasında götürebilseniz" dedi.

Ancak Çin'de NFT popüler bir konu değil. Çin haberci uygulaması Wechat'ta blok zinciri veya kriptodaki görüntülerden bahseden herkes engellenme riskiyle karşı karşıyadır. Bu önlemler ülkedeki kripto para yasağını takip ediyor.

Kaynak: Meta