Apple'ın MacBook Pro'su yeni tasarım, yeni çipler ve MagSafe şarjı ile geliyor

Apple'ın MacBook Pro'su yeni tasarım, yeni çipler ve MagSafe şarjı ile geliyor

Beklendiği gibi Apple, yeni MacBook Pro serisini sunmak için “Unleashed” etkinliğini kullandı. Apple, sektörde ilk kez eksiksiz bir tasarım revizyonu ve çentikli bir ekran getiriyor. Serinin büyük ölçüde yeniden tasarlanacağı söylentileri doğruydu, ancak bunun gibi sert bir değişiklik beklemiyorduk. Yeni dizüstü bilgisayarlar ayrıca çeşitli yonga seti seçenekleriyle harika bir performans sunuyor. Lafı fazla uzatmadan, yeni dizüstü bilgisayarların ayrıntılarının neler olduğuna bir bakalım.

MacBook Pro (2021) Özellikleri

MacBook Pro yeni bir tasarıma sahiptir ve 14,2” ve 16,2” ekran Boyutlarında mevcuttur. Yeni dizüstü bilgisayar, azaltılmış ekran çerçevesi ve Apple'ın ikonik çentiği ile birlikte geliyor. Görünüşe göre Apple bir süre daha çentiği ekrana entegre etmeye devam edecek.

Ekrandaki çentik, 1080p web kamerası ve daha büyük bir görüntü sensörü ile birlikte geliyor. Menü çubuğu, çentik ile aynı yüksekliktedir. Ekran, Apple'ın dinamik yenileme hızı için şık adı olan 120 Hz ProMotion ile mini LED Retina XDR teknolojisini kullanıyor. Arkasındaki teknoloji Mini LED'dir, 1.000 nit normal parlaklık ve 1.600 nit HDR ile, özellikle iyi ve parlak görüntüler sağlar.

Yeni MacBook tasarımı

Yeni tasarım ayrıca genişletilmiş bağlantı için daha fazla bağlantı noktası getiriyor. Sol tarafında MagSafe 3, iki Thunderbolt 4 bağlantı noktası ve bir kulaklık jakı bulunur. Bilgisayarın sağ tarafta bir HDMI bağlantı noktası, bir Thunderbolt 4 bağlantı noktası ve bir SD kart okuyucu bulunur. Klavyede tam yükseklikte bir dizi işlev tuşu bulunur. Daha önce tahmin edildiği gibi, Dokunmatik Çubuk gitti ve tüm klavye alanı artık siyah.

Multimedya açısından, MacBook Pro ayrıca Spatial ses desteğine, stüdyo kalitesinde geliştirilmiş mikrofonlara ve hoparlörlere sahiptir. 16 inçlik model altı hoparlörlü bir sisteme sahip. 14,2 inçlik model video oynatırken 17 saate kadar pil ömrü sunuyor. Daha büyük model ise 21 saate kadar video oynatabiliyor. MagSafe'den bahsetmişken: 30 dakikada yüzde 50'ye kadar şarj edebilirsiniz.

Apple M1 Pro veya Apple M1 Max ile

Donanımdan bahsetmişken: Yeni dizüstü bilgisayarlar, bugün tanıtılan iki Apple yongası olan Apple M1 Pro ve Apple M1 Max ile konfigürasyonlarla geliyor.

MacBook Pro 2021 serisi fiyatları

MacBook Pro önceden sipariş edilebilir ve teslimat yaklaşık bir hafta içinde başlayacak. 14" ve 16" MacBook Pro, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleriyle sunuluyor. Fiyatı 1999 dolardan başlıyor.