Sızınıtı: 1" sensörlü ve vlog monitörlü Sony Xperia Pro I amiral gemisi kamerasının yanı sıra yeni VR gözlüğü sızdırıldı

Sızınıtı: 1" sensörlü ve vlog monitörlü Sony Xperia Pro I amiral gemisi kamerasının yanı sıra yeni VR gözlüğü sızdırıldı

Sony, günümüzde akıllı telefon pazarında görmeye alıştığımızdan çok uzak. Geçmişte şirket ana markaları takip etmeye çalıştıysada, günümüzde, belirli bir kullanıcı nişine odaklanıyor. Sony Xperia serisi temel olarak şirketin Pro kamera özelliklerini akıllı telefon segmentine sunmaya geliyor. Xperia amiral gemileri akıllı telefonlardan daha fazlasıdır, ancak temelde akıllı telefon özelliklerine ve işletim sistemine sahip profesyonel bir kameradır. Yarın, şirket yeni bir akıllı telefon tanıtacak. Ancak basit bir akıllı telefondan daha fazlası olacak ancak şirket bunun en iyi akıllı telefon kamerası olacağını söylüyor” dedi. Etkinlikten bir gün önce Sony Xperia Pro-I'nin resmi basın görselleri ortaya çıktı.

Xperia Pro-I tüm ihtişamıyla ortaya çıktı

Görüntüler, sızıntı yapan @noshita_c tarafından Twitter'da telefonu çeşitli açılardan yayınlandı. Kaynağa göre akıllı telefon piyasaya Sony Xperia Pro-I ile çıkacak. Alışık olduğumuzdan oldukça farklı bir isim. Ancak yine de diğer Xperia akıllı telefonlar kadar basit.

Bu görünüşe göre oldukça şanssız ve önceki yıla göre çok geç ve pratikte neredeyse hiç bulunmayan Xperia Pro'nun mirasçısı. Sony görünüşe göre bir HDMI monitöre 2.500 Euro harcamaya istekli olan hedef kitlenin oldukça küçük olduğunu fark etti.

Öte yandan, planlanan aksesuarların çoğunu görüyoruz. Her şeyden önce, USB-C üzerinden bağlanan ve harici bir mikrofonla birleştirilmiş VLOG monitörü var. Önden Xperia Pro I, 21:9 ekran ile normal Xperia görünümüne çok benziyor, ancak teknik özellikler burada da eksik, Xperia 1 III'teki gibi 4K bir ekrandan şüpheleniyoruz.  Elbette akıllı telefon, hızlı seri çekimler ve otomatik göz otofokus gibi tüm Sony Alpha özelliklerine de sahip. Yarın muhtemelen Xperia Pro'nun 2021'de ne kadara mal olacağını öğreneceğiz.

Xperia 1 için Sony 360 derece VR gözlük

Ayrıca yarın Sony, Xperia 1 III ve Xperia 1 II ile çalışması gereken yeni bir VR gözlük sunacak. Belki aşağıdaki resimlerdeki kamera dizilimi nedeniyle yeni Xperia Pro I ile uyumlu bir tane de olacaktır.

Kaynak: notebookcheck